Учениците от нашето училище участват
масово във всички олимпиади и състезания

ОУ „Отец Паисий“ – Русе е едно от десетте специално поканени училища за състезанието „Математическа атака“, чийто организатор е ПМГ "Баба Тонка" – Русе.
В състезанието имахме индивидуално и отборно участие.
При индивидуалното състезание  участниците се класираха, както следва:
 I място – Павел Райчев от IV „в“ клас с ръководител Селян Рийза;
II място – Преслав Тошев от IV „д“ клас с ръководител Красимира Йорданова;
VI място – Тиодор Иванов от IV „в“ с ръководител Селян Рийза.
При отборното състезание представителите на ОУ „Отец Паисий“ – Русе се класираха, както следва:

  • За учениците от V клас, отборът  зае I място

В състав: Димана Илиева, Кристиян Великов, Лучия Софронова, Мартин Стефанов.
Ръководител –  Мартина Крайчева;

  • За учениците от VII клас, отборът зае  II място

В състав: Александра Митева, Габриела Александрова, Нели Манджарова, Теодора Братованова.
Ръководител – Маргарита Георгиева;

  • За учениците от VI клас, отборът зае III място

В състав: Евелин Младенова, Александър Няголов, Виктор Неделчев, Мелих Мюстеджебов.
Ръководител – Корнелия Петкова.
УСПЕХЪТ НЕ Е САМОПОСТИЖЕНИЕ, А Е РЕЗУЛТАТ ОТ ЦЕЛЕУСТРЕМЕНОСТТА, ВЯРАТА И ОТДАДЕНОСТТА НА УЧЕНИЦИ, УЧИТЕЛИ И РОДИТЕЛИ!
ПОЗДРАВЛЕНИЯ!

 

 

Николай Николаев Петров от VI А клас завоюва 2-ро място на Националното ученическо състезание по Авиомоделизъм RC/ Акробат- деца, провело се в Ловеч/ Вълчитрън. Пожелаваме му още много спортни успехи!

 

 

Медалисти от Математически турнир „ Математика без граници” –
зима 2017

Владислава Людмилова Петрова – IГ клас – златен медал
Димитър Росиславов Бочаров – IБ клас – златен медал
Мила Миленова Йорданова – IIД клас – златен медал
Павел Лъчезаров Райчев – IIIВ клас – златен медал
Преслав Митков Тошев – IIIД клас – златен медал

Борис Пенчев Златев  – IБ клас – сребърен медал
Никола Красимиров Цанев – IБ клас – сребърен медал
Преслав Северинов Манев – IА клас – сребърен медал
Боян Петров Петров – IIБ клас – сребърен медал
Станислав Стилиянов Стоянов – IIБ клас – сребърен медал

Виктория Петрова Христова – IIВ клас – бронзов медал
Томислав Тихомиров Колев – IIД клас – бронзов медал
Ваньо Миленов Танев – IIIВ клас – бронзов медал

 

XIII Конкурс – рецитал „За да я има България“ – 25.02.2017
Класиране

Теодор Теодоров Ангеловски

Първа възрастова група

 

„Боят при Гредетин“ – Иван Вазов

Възрожденска поезия

Първо място

Александър Ивайлов Ангелов

Първа възрастова група

 

„Реките на България“ – Георги Константинов

Произведения от български автори

Второ място

Валентин Върбинов Митев

Втора
възрастова група

 

„1876“ – Иван Вазов

Възрожденска поезия

Второ място

Яна
Дмитрий Попсулис

Първа възрастова група

 

„Обичам я тази земя“ – Борислав Мирчев

Произведения от български автори

Поощрителна награда

Ивет Николаева Пенчева

Първа възрастова група

 

ІІ д

„Левски”-
Цв. Ангелов

Съвременна българска поезия

ІІІ-то място

 

 

Конкурс за изпълнение на стихотворения „С България в сърцето“
16.02.2017 г.

      На 16.02.2017 се проведе традиционният конкурс за изпълнение на стихотворения „С България в сърцето“. В него взеха участие ученици от първи до шести клас, разпределени в три възрастови групи, които със своите прекрасни изпълнения накараха всички присъстващи да се почувстват горди, че са българи. Журито в състав: г-жа Силвия Борисова,  г-жа Пепа Кирилова и г-жа Мирослава Минчева, макар и затруднено в избора си, определи следните победители:
       
         Първа възрастова група /III клас/:
         I място – Теодор Ангеловски – IА клас
         II място – Емануела Петкова – IIБ клас
         III място – Петя Цонева – IIА клас
         Поощрителни награди:
         Александър Ангелов – IА клас
         Мирослава Григорова – IIА клас

         Втора възрастова група /IIIIV клас/:
         I място – Преслав Тошев – IIIД клас
         II място – Велизар Панев – IVБ клас
         III място – Адриан Сипос – IVА клас
         Поощрителни награди:
         Ралица Николова – IIIА клас
         Тиодор Иванов – IIIВ клас

         Трета възрастова група /VVI клас/ :
         I място – Валентин Митев – VА клас
         II място – Виктория Добрева – VВ клас
         III място – Стефани Тодорова – VБ клас
         Поощрителни награди:
         Виктор Георгиев - VIБ клас
           

 

 

 

АЗ, ПРИРОДАТА И СВЕТЪТ – 20.12.2016 г.
РЕЗУЛТАТИ

ПЪРВИ КЛАС

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

  1.  

Александър Любомиров Славов

50

  1.  

Виктория Ивова Петкова

50

  1.  

Дария Павлова Илиева

50

  1.  

Доника Николова Воденичарова

50

  1.  

Жасмин Пламенова Павлова

50

  1.  

Йоана Росенова Русева

50

  1.  

Моника Николаева Кръстева

50

  1.  

Рая Калоянова Георгиева

50

  1.  

Рафаела Цамбази

50

  1.  

Симона Владимирова Даскалова

50

  1.  

Юлияна Йорданова Йорданова

50

  1.  

Яна Дмитрий Попсулис

50

  1.  

Гергана Стефанова Пенчева

49

  1.  

Йордан Юлианов Марков

49

  1.  

Кристиан Калоянов Петров

49

  1.  

Лора Павлинова Русанова

49

  1.  

Александър Ивайлов Ангелов

48

  1.  

Кристиян Григоров Георгиев

48

  1.  

Михаил Михайлов Георгиев

48

  1.  

Преслав Драгомиров Русев

48

  1.  

Преслав Северинов Манев

48

  1.  

Теодор Теодоров Ангеловски

48

  1.  

Христо Иванов Ганчев

48

  1.  

Боян Живков Чапъров

46

  1.  

Магдалена Димитрова Димитрова

46

  1.  

Даниел Златков Атанасов

45

  1.  

Ива Калоянова Георгиева

44

  1.  

Ивайла Свиленова Цакова

44

  1.  

Сандра Пламенова Радева

44

  1.  

Мариян Адрианов Сипос

43

  1.  

Васил Кирилов Старцев

41

  1.  

Даяна Георгиева Борисова

40

 

 

 

ВТОРИ КЛАС

 

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

1.

Дивна Младенова Калчева

IIД

50

2.

Ема Евгениева Атанасова

IIГ

50

3.

Йоана Йорданова Йоргова

IIА

50

4.

Мая Юлиянова Стоянова

IIА

50

5.

Мила Миленова Йорданова

IIД

50

6.

Петя Добромирова Цонева

IIА

50

7.

Сияна Радославова Дичева

IIД

50

8.

Димитър Димитров Димитров

IIД

47

9.

Елияна Илиянова Данева

IIД

47

10.

Васил Миленов Илиев

IIД

46

11.

Дария Емилиянова Грънчарова

IIА

46

12.

Томислав Тихомиров Колев

IIД

44

13.

Борис Мирославов Гатев

IIД

42

 

ТРЕТИ КЛАС

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

1.

Андриан Йорданов Йорданов

IIIА

48

2.

Даниела Милкова Минкова

IIIА

48

  3.

Десислава Григорова Драганова

IIIГ

48

      4.

Божидара Петрова Петрова

IIIА

47

      5.

Мария Марчева Маринова

IIIД

47

  6.

Димана Десиславова Стефанова

IIIА

46

      7.

Борислав Мирославов Милков

IIIД

45

8.

Огняна Яворова Илиева

IIIА

45

9.

Магда Викторова Томан

IIIА

44

10.

Ралица Николаева Николова

IIIА

44

11.

Свилен Александров Блъсков

IIIА

41

12.

Ален Златев Йончев

IIIА

40

13.

Деница Цанкова Недева

IIIА

38

 

ЧЕТВЪРТИ КЛАС

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

1.

Николай Генадиев Георгиев

IVВ

50

2.

Даяна Бориславова Ганева

IVВ

45

 

 

 

Коледно математическо състезание
10.12.2016 г.
Резултати

Първи клас

Теодор Теодоров Ангеловски  –  IА клас – 100 точки – I място
Димитър Ростиславов Бочаров – IБ клас  –  98 точки – II място

Втори клас

Мила Миленова Йорданова – IIД клас – 40 точки – IV място

Трети клас

Ваньо Миленов Танов – IIIВ клас – 45 точки – I място
Тиодор Антонов Иванов  – IIIВ клас – 39 точки – V място

Пети клас

Евелин Евлогиева Младенова – VВ клас – 50 точки – IV място

 

 

 

АЗ РИСУВАМ – 17.11.2016 г.

РЕЗУЛТАТИ

 

ПЪРВИ КЛАС

 

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

  1.  

Христо Иванов Ганчев

IВ

50

  1.  

Ива Калоянова Георгиева

IБ

50

  1.  

Ема Каменова Маркова

IБ

50

  1.  

Рая Калоянова Георгиева

IБ

50

  1.  

Ирина Станиславова Братанова

IА

50

  1.  

Рафаела Цамбази

IВ

48

  1.  

Йоана Светославова Панчева

IГ

48

  1.  

Александър Любомиров Славов

IА

48

  1.  

Виктория Ивова Петкова

IБ

48

  1.  

Ивайла Ивайлова Момчева

IГ

48

  1.  

Борис Пенчев Златев

IБ

46

  1.  

Магдалена Димитрова Димитрова

IБ

46

  1.  

Лора Павлинова Русанова

IВ

44

  1.  

Симона Владимирова Даскалова

IГ

44

  1.  

Адрияна Ясенова Беджева

IВ

44

  1.  

Даяна Георгиева Борисова

IБ

44

  1.  

Красимир Христофор Минков

IВ

44

  1.  

Дойчин Георгиев Георгиев

IВ

42

  1.  

Венислав Петров Атанасов

IВ

42

  1.  

Моника Николаева Кръстева

IВ

42

  1.  

Жасмин Пламенова Павлова

IВ

42

  1.  

Боян Живков Чапъров

IВ

40

  1.  

Мариян Адрианов Сипос

IА

40

  1.  

Габриела Илиянова Колева

IА

40

  1.  

Александър Ивайлов Ангелов

IА

38

  1.  

Гергана Стефанова Пенчева

IА

38

  1.  

Яна Дмитрий Попсулис

IА

38

 

 

ВТОРИ КЛАС

 

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

1.

Ирена Димитрова Борисова

IIД

50

2.

Сияна Радославова Дичева

IIД

50

  3.

Светослав Валериев Петров

IIА

50

      4.

Любослав Йорданов Йорданов

IIД

50

      5.

Теодор Иванов Иванов

IIД

50

  6.

Томислав Тихомиров Колев

IIД

50

      7.

Емили Еран Невзатова

IIА

48

      8.

Борис Мирославов Гатев

IIД

48

      9.

Васил Миленов Илиев

IIД

48

    10.

Мила Миленова Йорданова

IIД

48

    11.

Ема Евгениева Атанасова

IIГ

48

      12.

Ева Петкова Петкова

IIА

46

13.

Дария Емилиянова Грънчарова

IIА

46

14.

Елияна Илиянова Данева

IIД

46

15.

Мая Юлиянова Стоянова

IIА

46

16.

Боран Турхан Шемси

IIД

44

17.

Дивна Младенова Калчева

IIД

44

18.

Мирослава Росенова Григорова

IIА

44

19.

Антония Антонова Радева

IIА

42

 

 

ТРЕТИ КЛАС

 

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

1.

Микаела Данаилова Тодоров

IIIА

50

2.

Божидара Петрова Петрова

IIIА

50

  3.

Магда Викторова Томан

IIIА

48

      4.

Ралица Николаева Николова

IIIА

48

      5.

Ален Златев Йончев

IIIА

48

  6.

Димана Десиславова Стефанова

IIIА

46

      7.

Николета Миленова Ганчева

IIIВ

44

 

 

ЧЕТВЪРТИ КЛАС

 

УЧАСТНИК

КЛАС

ТОЧКИ

1.

Изен Ибрямова Юсменова

IVВ

50

2.

Десислава Ивайлова Симеонова

IVВ

50

  3.

Лилиана Христова Ябанозова

IVВ

50

      4.

Михаела Миленова Михайлова

IVВ

50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

            На 26.04.2016г. се проведе Великденско математическо състезание, организирано от Съюза на математиците в България. Благодарност за достойното представяне и пожелание за нови успехи към:

1. Тодор Радостинов Дуковски, Iаклас – II място;

2. Кристина Радославова Христова, IVвклас – II място;

3. Кристиан Александров Великов, IIIаклас – V място.

 

 

 

 

НА 20.04.2016г. ЩЕ СЕ СЪСТОИ НАЦИОНАЛНО ФИНАЛНО СЪСТЕЗАНИЕ, ОРГАНИЗИРАНО ОТ СБНУ, СБУ И СУ”СВ. КЛИМЕНТ ОХРИДСКИ”. ПРАВО ЗА УЧАСТИЕ ПОЛУЧАВАТ СЛЕДНИТЕ УЧЕНИЦИ:

ПЪРВИ КЛАС

Име на ученика

Клас

Брой състезания, на които е получил 50 точки

1.

Мила Миленова Йорданова

4

2.

Борис Мирославов Гатев

3

3.

Виктория Лопес Петрова

3

4.

Емануела Емилова Петкова

3

5.

Йоана Йорданова Йоргова

3

6.

Филипа Димитрова Костадинова

3

7.

Анна Иванова Петрова

2

8.

Атанас Атанасов Парапанов

2

9.

Белослава Василева Николова

2

10.

Виктория Петрова Христова

2

11.

Георги Боянов Рашков

2

12.

Кристина Деянова Савчева

2

13.

Лора Веселинова Методиева

2

14.

Максим Ангелов Стефанов

2

15.

Мирослава Росенова Григорова

2

16.

Николай Красимиров Николов

2

17.

Сияна Радославова Дичева

2

18.

Тодор Радостинов Дуковски

2

ВТОРИ КЛАС

Име на ученика

Клас

Брой състезания, на които е получил 50 точки

1.

Дария Димитрова Спасова

IIБ

4

2.

Преслав Митков Тошев

IIД

4

3.

Алис Валентинова Йосифова

IIБ

3

4.

Андриан Йорданов Йорданов

IIА

3

5.

Берна Беркант Гьоч

IIА

3

6.

Божидара Петрова Петрова

IIА

3

7.

Ваньо Миленов Танов

IIВ

3

8.

Румен Иванов Иванов

IIВ

3

9.

Тиодор Антонов Иванов

IIВ

3

10.

Даниела Милкова Минкова

IIА

2

11.

Деница Цанкова Недева

IIА

2

12.

Десислава Григорова Драганова

IIГ

2

13.

Дивна Ивова Драганова

IIБ

2

14.

Николай Христов Христов

IIБ

2

ТРЕТИ КЛАС

Име на ученика

Клас

Брой състезания, на които е получил 50 точки

1.

Николай Генадиев Георгиев

IIIВ

4

2.

Александър Николаев Неделчев

IIIВ

3

3.

Божидар Йовков Дудев

IIIВ

2

4.

Виктор Стоянов Дюлгеров

IIIА

2

5.

Кристиан Александров Великов

IIIА

2

6.

Лучия Иванова Софронова

IIIА

2

ЧЕТВЪРТИ КЛАС

Име на ученика

Клас

Брой състезания, на които е получил 50 точки

1.

Кристина Радославова Христова

IVВ

3

2.

Лилия Борисова Ангелова

IVА

2

 

 

 

            На 22.03.2016г. се състоя последното от състезанията, организирани от СБНУ СБУ и СУ”Св. Климент Охридски”- „Аз и буквите”, за ученици от I до IV клас. Всички участници получиха грамоти за достойно представяне.
Отличени с максимален брой от 50 точки са следните ученици:

Име

Клас

Точки

1.

Лилия Борисова Ангелова

IVА

50

2.

Кристина Радославова Христова

IVВ

50

 

Име

Клас

Точки

1.

Даяна Бориславова Ганева

IIIВ

50

2.

Николай Генадиев Георгиев

IIIВ

50

3.

Божидар Йовков Дудев

IIIВ

50

4.

Александър Николаев Неделчев

IIIВ

50

5.

Гергана Пламенова Иванова

IIIВ

50

6.

Лилана Ивелинова Борисова

IIIА

50

7.

Кристиан Александров Великов

IIIА

50

8.

Лучия Иванова Софронова

IIIА

50

 

Име

Клас

Точки

1.

Берна Беркант Гьоч

IIА

50

2.

Магда Викторова Томан

IIА

50

3.

Даниела Милкова Минкова

IIА

50

4.

Божидара Петрова Петрова

IIА

50

5.

Димана Десиславова Стефанова

IIА

50

6.

Тиодор Антонов Иванов

IIВ

50

7.

Николета Миленова Ганчева

IIВ

50

8.

Ваньо Миленов Танов

IIВ

50

9.

Борислав Мирославов Милков

IIД

50

10.

Георги Стоянов Босаков

IIД

50

11.

Десислава Григорова Драганова

IIГ

50

12.

Преслав Митков Тошев

IIД

50

13.

Виктория Красимирова Христова

IIА

50

14.

Дария Димитрова Спасова

IIБ

50

15.

Николай Христов Христов

IIБ

50

16.

Анастасия Едуардова Хубанова

IIБ

50

17.

Румен Иванов Иванов

IIБ

50

 

Име

Клас

Точки

1.

Ема Евгениева Атанасова

50

2.

Милен Миленов Кондов

50

3.

Йоан Любомиров Илиев

50

4.

Георги Боянов Рашков

50

5.

Атанас Атанасов Парапанов

50

6.

Данаил Данаилов Марчев

50

7.

Изабела Пламенова Георгиева

50

8.

Неда Александрова Георгиева

50

9.

Дария Емилиянова Грънчарова

50

10.

Тодор Радостинов Дуковски

50

11.

Пресиан Андрианов Ангелов

50

12.

Йоана Йорданова Йоргова

50

13.

Николай Красимиров Николов

50

14.

Петя Драгомирова Цонева

50

15.

Мая Юлиянова Стоянова

50

16.

Мирослава Росенова Григорова

50

17.

Максим Ангелов Стефанов

50

18.

Емануела Емилова Петкова

50

19.

Кристина Деянова Савчева

50

20.

Боян Петров Петров

50

21.

Васил Миленов Илиев

50

22.

Елияна Илиянова Данева

50

23.

Сияна Радославова Дичева

50

24.

Мила Миленова Йорданова

50

25.

Борис Мирославов Гатев

50

26.

Лора Веселинова Методиева

50

27.

Марк Кирилов Маринов

50

28.

Белослава Василева Николова

50

29.

Виктория Лопес Петрова

50

30.

Виктория Петрова Христова

50

31.

Анна Иванова Петрова

50

32.

Теодора Тодорова Великова

50

33.

Филипа Димитрова Костадинова

50

 

 

На 30.03.2016г. (сряда) в МГ”Баба Тонка”- Русе, от 17:30 часа, ще се състои награждаване на учениците от I до IVклас, взели участие в международното математическо състезание „Европейско кенгуру”, проведено на 19.03.2016г. Класиралите се на първите три места ще бъдат наградени с медали, а класиралите се от първо до шесто място ще бъдат отличени с грамоти.

            Изразяваме благодарност към всички участници и им пожелаваме нови успехи в областта на математиката. Адмирации към класиралите се 21 ученици на челните места, достойно защитили името на ОУ”Отец Паисий”- Русе!

 

Математическо състезание „Европейско кенгуру“ – 19.03.2016 г.

Резултати

 

Име на ученика

Клас

Точки

Класиране

ПЪРВИ КЛАС

Мила Миленова Йорданова

I Д

85

I

Боян Петров Петров

I Б

65

V

Виктория Петрова Христова

I В

65

V

Николай Красимиров Николов

I А

65

V

Георги Боянов Рашков

I Г

60

VI

Димитър Димитров Димитров

I Д

60

VI

ВТОРИ КЛАС

Ваньо Миленов Танов

II В

110

II

Тиодор Антонов Иванов

II В

110

II

Алис Валентинова Йорданова

II Б

105

III

Преслав Митков Тошев

II Д

105

III

Андриан Йорданов Йорданов

II А

100

IV

Павел Лъчезаров Райчев

II В

100

IV

Дивна Ивова Драганова

II Б

95

V

Павел Петров Иванов

II Б

90

VI

ТРЕТИ КЛАС

Александър Николаев Неделчев

III В

95

III

Божидар Йовков Дудев

III В

90

IV

Георги Георгиев Георгиев

III В

80

VI

ЧЕТВЪРТИ КЛАС

Кристина Радославова Христова

IV В

110

II

Филип Сергеев Чекалкин

IV А

110

II

Лилия Борисова Ангелова

IV А

105

III

Христомир Десиславов Георгиев

IV В

95

V

 

 

XII конкурс-рецитал „За да я има България“

На 27.02.2016г. в Пленарна зала на Община Русе се проведе дванадесетото издание на конкурс-рецитала „За да я има България”, за индивидуални изпълнители на произведения от български автори. Той е посветен на  националния празник 3 Март. Целта е да се съхрани и популяризира българската поезия и да се стимулира интереса на все повече деца към българската поезия.

Най-многобройни бяха учениците от I до IV клас – 90 деца. Участниците представиха своите стихотворения в две направления: възрожденска поезия и български автори. ОУ“Отец Паисий“- Русе беше достойно представено от десет участници. Най- добрите сред тях, отличени  с грамоти и награди са:

І-ва възрастова група, възрожденска поезия:

ІІ място – Анна Петрова – ОУ „Отец Паисий” Русе;

ІІІ място – Валентин Митев – ОУ „Отец Паисий” Русе;

Лилияна Ябанозова – ОУ „Отец Паисий” Русе;

Поощрения:

Лучия Софронова – ОУ „Отец Паисий” Русе;

 

І-ва възрастова група, български автори:

Поощрения:

Самуил Исаев – ОУ „Отец Паисий” Русе;

Ивет Пенчева –  ОУ „Отец Паисий” Русе.

            Към всички ученици, взели участие в конкурса, изразяваме благодарност и пожелание за нови успехи!

 

МАТЕМАТИКА БЕЗ ГРАНИЦИ

Зима 2016

В зимния кръг на  международния математически конкурс „Математика без граници” учениците от ОУ „Отец Паисий” – гр. Русе отново показаха много добри резултати и дадоха повод да се гордеем с тях. Всички състезатели получиха сертификати за участие, а най- добрите – медали.

Резултати:

I клас /максимален брой точки – 10/

Мила Миланова Йорданова, I’д’ клас – сребърен медал /9точки/

 

II клас /максимален брой точки – 20/

Ваньо Миленов Танов, II’в’ клас – златен медал /18 точки/

Адриан Йорданов Йорданов, II’а’ клас – сребърен медал /17,5 точки/

Преслав Митков Тошев, II’д’ клас – сребърен медал /17,5 точки/

Павел Лъчезаров Райчев, II’в’ клас – сребърен медал /16,5 точки/

Тиодор Ангелов Иванов. II’в’ клас – сребърен медал /16 точки/

Павел Петров Иванов, II’б’ клас – бронзов медал /15точки/

Искрен Ивайлов Атанасов, II’д’ клас – бронзов медал /15точки/

 

III клас /максимален брой точки – 20/

Божидар Йовков Дудев, III’в’ клас – сребърен медал /17,5 точки/

Георги Георгиев Георгиев, III’в’ клас – сребърен медал /16,5 точки/

Кристиан Александров Великов. III’а’ клас – сребърен медал /16,5 точки/

Александър Николов Неделчев, III’в’ клас – бронзов медал /15точки/

 

IV клас /максимален брой точки – 20/

Христомир Десиславов Георгиев, IV’в’ клас – бронзов медал /17точки/

Асен Емилов Нейков, IV’а’ клас – бронзов медал /16 точки/

Лилия Борисова Ангелова, IV’а’ клас – бронзов медал /16точки/

 

На победителите – ЧЕСТИТО!

На всички ученици, които предстои да участват в  следващите математически изяви – ГОЛЕМИ УСПЕХИ!

 

 

 

С БЪЛГАРИЯ В СЪРЦЕТО

            На 18.02.2016г., в ОУ „Отец Паисий” Русе, се проведе конкурс за изпълнение на стихотворения, посветени на нашата Родина „С България в сърцето“.

Под ръководството на г-жа Виргиния Ботева и г-жа Людмила Захариева, група ученици от Ученическия съвет и третите класове, откриха събитието с кратък музикално- поетичен спектакъл, посветен на живота на Левски и Освобождението на България.

Организаторът на инициативата г-жа Бисерка Нунева, заедно с жури в състав: г-жа Силвия Борисова – учител по английски език в начален етап; г-жа Йонка Нечева – учител по истрия н прогимназиален етап; г-жа Боряна Шопова – представитл на Училищното настоятелство, отличиха следните ученици:

I възрастова група – ученици от I и II втори клас:

I място: Анна Иванова Петрова- IВ  клас;

II място: Савина Диянова  Илиева- IВ  клас;

III място: Самуил Рафаилов Исаев- IIГ  клас;

Поощрителни награди:

1.Димана Десиславова Стефанова – IIA  клас;

2. Виктория Красимирова Христова-  IIД  клас;

3. Мирослава Росенова Григорова-  IА  клас;

 

II възрастова група – ученици от III и IV клас:

I място: Валентин Върбинов Митев - IVA  клас;

II място: Лучия Иванова Софронова - IIIA  клас;

III място: Лилиана Христова Ябанозова - IIIВ  клас;

Поощрителни награди:

1. Виктория Мартинова ДобреваIVВ  клас;

2. Петя Тодорова Шеева -   IIIВ  клас;

3. Елена Мирославова Гатева- IVВ  клас.